Limits

…The only limits which we have, exist in our mind…

W czasie dzisiejszej „biesiady” (strasznie lubię to rosyjskie słowo :)) z moim kolegą z pracy, zeszliśmy z nudnych tematów sprzedażowo – produkcyjnych na ciekawsze tematy dotyczące naszych koleżanek i kolegów z office’a. Kolega ten, zaczyna prowadzić zajęcia z języka angielskiego, dla naszej „komandy biurowej” ;), zna się na rzeczy więc nie powinien mieć z tym problemów, żeby prowadzić zajęcia of-course, wyzwaniem może być nauczenie uczestników zajęć. Osoby te, próbują nauczyć się angielskiego, przez okres ostatnich 3 lat, niestety ze skutkiem mizernym, nadal są na poziomie mocno początkującym, i nie potrafią wykrztusić niczego. Warto wspomnieć, że będzie to ich 5 nauczyciel, a niektórzy z nich byli na prawdę dobrzy i przykładali się do pracy z grupą.

Stąd też dzisiejsza refleksja, którą podsumowałem dzisiejszy rozmowę z kolegą, „ograniczenia które mamy, istnieją tylko w naszych głowach”. Jeśli bardzo mocno chcesz coś osiągnąć, i robisz – cokolwiek! (najlepiej jak masz zaplanowane co i jak) w kierunku osiągnięcia zamierzonego celu, na pewno Ci się uda – zdobyć upragniony awans, zdać egzamin, czy też nauczyć się języka obcego.

Nie zapomnijmy jeszcze o jednym, zawsze zaczynajmy z wizją końca, jeśli nie wiemy  co chcemy osiągnąć i gdzie zmierzamy, nie uda nam się tam dotrzeć…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s